شرایط و مقررات بیمکوک

بخش اول: مقدمه

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات بیمکوک به دقت ملاحظه فرمائید.
استفاده از تمامی خدمات بیمکوک به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین استفاده از خدمات می‌باشد. کلیه اصول، رویه‏‌ها، محتواهای تولیدی و خدمات ارائه شده در بیمکوک منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می‌باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است، بنابراین عمل به قوانین و مقررات سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است

بخش دوم: تعاریف و اصطلاحات عمومی

تعریف کاربر یا بیمه‌گذار

شخص حقیقی یا حقوقی است که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات بیمکوک اقدام می‌کند. بیمه‌گذار یا کاربر طرف تعهد بیمه‌گر است و با پرداخت حق بیمه جان، مال و مسئولیت خود یا دیگری را برای مدت مشخص و معینی، تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.

تعریف بیمه‌گر

بیمه‌گر شخصی حقوقی است، که برای ارائه خدمات و محصولات بیمه‌ای، دارای مجوز رسمی از “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران” می‌باشد و در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گذار، تعهد جبـران خسارات و یا پرداخت غرامات ناشی از حوادث احتمالی طبق شرایط مقــرر در بیمه‌نامه را به عهده می‌گیرد.

تعریف بیمه شده

مورد بیمه شده، شیء یا شخصی است که احتمال تحقق خطر یا خطرات مشمول بیمه نامه برای آن، موجب انعقاد بیمه نامه می‌گردد.

تعریف محصول

به هرگونه خدمتی اعم از بیمه نامه، مشاوره و… اطلاق می‌شود که از جانب وب‌سایت بیمکوک به کاربر ارائه شده و در ازای آن وجهی دریافت می‌شود.

بخش سوم: شرایط اختصاصی

استفاده مشتریان از خدمات بیمکوک ، به معنی پذیرش قوانین و مقررات آن می‌باشد.

محصولاتی که در بیمکوک به فروش می‌رسند، منحصر به بیمه‌نامه‌های مختلف هستند و در این درگاه، کالاهای فیزیکی به فروش نمی‌رسند. بنابراین هر بیمه‌نامه که از این وب‌سایت خریداری می‌شود، تابع شرایط عمومی و اختصاصی آن بیمه‌نامه است که توسط شرکت خدمات بیمه‌ ای گسترش فروش فردا مورد تایید “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران” صادر می‌شود.

تمامی قیمت‌های ارائه شده از طرف شرکت بیمه اعلام می‌شوند، بنابراین به محض دریافت ابلاغیه از نماینده‌ شرکت بیمه‌ مورد تایید “بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران”، حتی پس از پرداخت هزینه توسط مشتری و قبل از صدور بیمه‌نامه، بیمکوک موظف به اعمال تغییرات می‌باشد و در مواردی که مغایرت قیمت بین حق بیمه و مبلغ پرداختی کاربر وجود داشته باشد، کاربر موظف به پرداخت مابه التفاوت خواهد بود.

بیمکوک به اطلاعات خصوصی کاربران احترام گذاشته و متعهد می‏‌شود از حریم شخصی کاربرانش محافظت و حسن امانت داری را رعایت کند.

باتوجه به اینکه بیمکوک یک بستر آنلاین جهت فروش انواع بیمه‌نامه و خدمات بیمه‌ای است، مسئولیت ارائه اطلاعات صحیح برای صدور بیمه‌نامه بر عهده‌ی کاربر است. لذا مسئولیت هرگونه اشتباه در ورود اطلاعات که منتهی به صدور اشتباهِ بیمه‌نامه و در نتیجه ضرر و زیان کاربر یا بیمکوک شود، بر عهده کاربر است. در این صورت، کاربر باید ظرف ۴۸ ساعت اشتباه صورت گرفته در ورود اطلاعات به بیمه نامه را کتبا به بیمکوک متذکر شده و درخواست اصلاح بیمه نامه و صدور الحاقیه را اعلام کند. در صورتی که کاربر این کار را انجام ندهد، وی می‌پذیرد که مسئولیت اشتباه بعد ۴۸ ساعت از بیمکوک ساقط و به وی منتقل خواهد شد.

در حال حاضر راه‌های ارتباطی کاربر با بیمکوک، شماره تلفن: ۰۲۱۴۹۷۸۳  ایمیل: info@gostareshins.com شماره پیامک: ۰۲۱۴۹۷۸۳ چت آنلاین سایت بیمکوک ثبت درخواست پشتیبانی از طریق پنل کاربری | راه‌های ارتباطی شبکه‌های مجازی هستند. بنابراین دریافت هرگونه پیامک، ایمیل و یا برقراری تماس تلفنی تحت عنوان بیمکوک، از هر راه ارتباطی دیگر، در حکم تخلف و سوء استفاده از نام بیمکوک است و شرکت خدمات بیمه ای گسترش فروش فردا مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

در صورتی که کاربر در ساعات اداری اقدام به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمکوک کند، در صورت صحت اطلاعات کاربر و عدم بروز مشکل در سامانه صدور شرکت بیمه، بیمه‌نامه‌ در همان روز صادر می‌شود. همچنین در صورت خرید بیمه‌نامه در ساعات غیر اداری، بیمکوک موظف به صدور بیمه‌نامه در اولین روز کاری بعد از خرید می باشد.

در صورت بروز هر گونه قصور، تقلب و عدم همکاری در ارائه ی اصل بیمه نامه ی سال گذشته و یا عدم ارائه ی آن به این شرکت در زمان دریافت بیمه نامه جدید، ، کلیه مسئولیت حاصل از امر فوق بر عهده ی بیمه گذار بوده و وی میبایست ما به التفاوت حق بیمه ی الحاقیه جدید مربوطه را که به دلیل لغو اعمال تخفیفات عدم خسارت سال های گذشته به وجود آمده است، پرداخت نماید. در ضمن صدور نهایی بیمه بدنه پس از بازدید و تأیید نهایی کارشناس انجام می‌شود.

در بیمه‌های بدنه و بعضی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی، بیمه‌های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می‌باشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه نامه پس از طی مراحل فوق صورت می‌گیرد و ثبت درخواست از سایت بیمکوک در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست ارائه شده ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه نامه ممکن می‌شود

در بیمه‌های مسافرتی لازم است بیمه گذار بیمه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید، در غیر اینصورت بیمه‌نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه بیمکوک یا شرکت بیمه نخواهد بود. زمان مناسب برای خرید بیمه از شرکت‌های با صدور عادی، ۲۴ ساعت قبل از ثبت مهر خروج از کشور و برای خرید بیمه از شرکت‌های با صدور در لحظه، تا لحظه‌ی قبل از ثبت مهر خروج بر روی پاسپورت شخص مسافر است. با توجه به اینکه در بیمه‌های مسافرتی با قابلیت صدور در لحظه، اطلاعات توسط خود بیمه گذار وارد می‌شود، مسئولیت هرگونه ثبت اشتباه اطلاعات به عهده وارد کننده اطلاعات است و لازم است بیمه گذار تناسب بیمه‌نامه خریداری شده با مدارک مورد نیاز جهت سفر به کشور مقصد را حتما چک نماید

زمان صدور بیمه‌نامه

کلیه درخواست‌های کاربران در اولین روز کاری، بعد از ثبت درخواست مشتری در دست اقدام قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه بیمه از ساعت ۲۴:۰۰ روز صدور اعتبار پیدا می‌کند، لازم است حداقل ۲ روز پیش از اتمام بیمه‌نامه خود، اقدام به سفارش بیمه نمایند. در غیر این صورت مسئولیت مشکلات احتمالی به عهده کاربر می‌باشد. بیمکوک تمام تلاش خود را خواهد نمود تا بیمه‌های با محدودیت زمانی را در اولویت قرار داده و در زمان کوتاه‌تری پیگیری نماید

چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، بیمکوک ملزم بوده در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و در اولین فرصت ممکن، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید.
شخص ثالث: در صورت ثبت سفارش تا قبل ساعت ۲۱ صدور بیمه شخص ثالث در همان روز صادر می گردد
بدنه:صدور بیمه بدنه ظرف یک روز پس از بازدید انجام میگردد.بدیهی است تا قبل از بازدید خودرو امکان صدور بیمه نامه وجود ندارد.
بیمه درمان:صدور بیمه نامه پس از انجام مراحل تکمیل فرم توسط بیمه گذار نیاز به تاییدیه پزشک معتمد بیمه را دارد.این تاییدیه در صورت عدم بروز شرایط بحرانی(به طور مثال بیماری همه گیر کرونا) بین سه تا هفت روز کاری زمان میبرد.
پس از تاییدیه پزشک صدور بیمه ظرف سه روز کاری انجام میشود.
بدیهی است مسئولیت تکمیل فرم های مربوطه و تحویل آن به واحد همکار در اسرع وقت به عهده ی خود بیمه گذار می باشد.

استثنا:در صورت نیاز به انجام آزمایش و تحویل مدارک های مورد نظر شرکت بیمه صدور بیمه پس از دریافت تاییدیه نهایی از طرف پزشک معتمد شرکت بیمه انجام میگردد
آتش سوزی:در مواردی که صدور بیمه نامه نیاز به بازدید نداشته باشند صدور بیمه نامه ظرف سه روز کاری انجام میشود.
در صورت نیاز به بازدید طبق شرایط مندرج در بازدید بیمه آتش سوزی صدور بیمه نامه ظرف سه روز کاری پس از بازدید انجام میشود.

در بیمه‌هایی مانند درمان و عمر که نیازمند انجام معاینات و آزمایش پزشکی‌ست، ممکن در درخواست اولیه شما و پوشش‌های ارائه شده تغییراتی ایجاد گردد. از همین رو ثبت سفارش اولیه و پرداخت در بیمکوک به منزله صدور نهایی نیست.

شرایط بازدید
بازدید بیمه بدنه:از آن جایی که بیمه بدنه در تمامی شرکت ها(به جز موارد استثنا) نیاز به بازدید دارد و با توجه به شرایط نمایندگی ها و شعب شرکت های گوناگون،بیمکوک متعهد میشود ظرف دو روز هماهنگی های لازم برای تعیین زمان بازدید خودرو از طرف واحد های همکار انجام شود.
بدیهی است که تعیین این هماهنگی به معنای بازدید در بازه ی مذکور نمی باشد.
بازدید بیمه آتش سوزی:بازدید در این رشته ی بیمه ای در همه حالات از طریق شعب شرکت های بیمه انجام میگردد و بیمکوک در هماهنگی و تعیین زمان مشخص برای این مورد دخل و تصرفی ندارند.

در بیمه هایی که نیاز به کارشناسی دارند، امکان تغییر قیمت بیمه‌نامه بعد از بازدید و کارشناسی وجود دارد.

بخش چهارم: قوانین ارسال

ثبت و پردازش سفارش

امکان ثبت سفارش در بیمکوک،‌ در تمامی روزهای هفته و تمامی ساعات شبانه‌روز فراهم است؛ کارشناسان بیمکوک نیز جهت پشتیبانی و پیگیری سفارش‌ها، در تمامی روزهای کاری از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعدازظهر پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

قرار گرفتن سفارش در صف پردازش، از طریق ارسال پیام کوتاه و اعلام کد رهگیری، به مشتری اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صدور و ارسال بیمه‌ بدنه فقط در شهرهای اعلام شده در وب‌سایت و اپلیکیشن بیمکوک امکانپذیر بوده و در صورتی که ادرس کاربر با شهر و استان انتخاب شده مغایر باشد، امکان صدور بیمه‌نامه وجود ندارد و مبلغ پرداخت شده طی سه روز کاری به کاربر عودت داده می‌شود.

اگر بیمه‌نامه فعلی بیمه‌گذار دارای الحاقیه باشد، کاربر ملزم به ورود اطلاعات الحاقیه بوده و در مواردی که می‌بایست تصویر بیمه‌نامه در وبسایت و یا اپلیکیشن بارگذاری شود، تصویر الحاقیه نیز به همراه بیمه نامه بارگزاری شود.

هزینه‌ها و روش‌های ارسال

توجه:‌ ارسال برای سفارش‌های بالای سیصد هزار تومان رایگان است
تهران:
پردازش و ارسال سفارش طبق زمان انتخاب‌شده توسط مشتری صورت می‌گیرد.

منظور از شهر تهران مناطق ۲۲ گانه (تا کیلومتر ۷ جاده مخصوص و کیلومتر ۷ فتح ) به جز شهر ری است و ارسال مرسولات توسط پیک صورت می‌گیرد. همنچنین امکان تحویل در همان روز به‌استثنای ایام تعطیل و بازه‌های جشنواره‌ وجود دارد.

در صورت درخواست مشتری مبنی بر تحویل فوری (کمتر از سه ساعت) هزینه ارسال بر عهده مشتری خواهد بود

در صورت مراجعه مامور ارسال در موعد مقرر و عدم حضور مشتری برای تحویل بیمه نامه هزینه ی ارسال مجدد با مشتری می باشد.

شهرستان:
تمامی سفارش‌های شهرستان ظرف یک روز کاری تحویل مراکز توزیع و طی دو تا پنج روز کاری تحویل کاربر میگردد.

موارد نامتعارف

در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود اختلاف قیمت‏، اگر سفارشی قابل صدور نباشد، بیمکوک موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع داده و سفارش را لغو یا جایگزین نماید.

تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس مشخص نمی‌باشد(همانند اماکن عمومی) امکان پذیر نخواهد بود.

مسئولیت اختلاف قیمت سفارش هایی که بنا به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه از سمت کاربر یا عدم تطابق اطلاعات با داده های شرکت های بیمه رخ می دهد بر عهده ی خود مشتری می باشد و بیمکوک متعهد میگردد ظرف یک روز کاری نسبت به اعلام مغایرت برای اصلاح و تکمیل مجدد سفارش به کاربر اقدام نماید.بدیهی است پس از اعلام،مسئولیت عدم تکمیل و اصلاح سفارش به عهده ی خود کاربر می باشد.

 

انصراف از خرید

کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، بیمکوک موظف است طی سه روز کاری تمامی مبالغ پرداختی را به مشتری عودت دهد.